svētdiena, 2018. gada 26. augusts

Augusts

Augusts bija vairāku braucienu, pārgājienu mēnesis. Tas iedvesmoja, deva jaunus iespaidus, radīja kustību prieku. Kā arī, pārdomu laiks. Tāpat vien, - dzīves pārdomu. Un tās vislabāk paklusām pierakstu, lai nogulst, lai pastāv mierā, pēc tam, vēlāk, manīs, cik turpmāk aktuāli, cik savukārt mirklīgo emociju izpausmes. Jebkurā gadījumā, vairāki skaisti pieredzējumi, par kuriem prieks!

Vispirms, brauciens ar autobusu Rīga-Talsi līdz Lapmežciemam, pastaiga gar jūru un tad pa Kaņiera niedru laipām. Jau sen biju vēlējusies nokļūt līdz Kaņierim, jo tas šķita ārkārtīgi fotogēnisks, niedres pāri cilvēka augumam, koka laipa, visapkārt plašums. Paldies zinošajai ceļa un sarunu biedrei, kas iedvesmoja!



Pēc tam neliels darba ceļojums uz Igauniju. Brauciena ietvaros vairāk apskatījām ūdenskritumus un muzejus, taču gide stāstīja, ka ir arī daudz, līdzīgi kā Latvijā, purva taku un putnu vērošanas skatu torņu, meža parku, zooparku un botānisko dārzu. Mazliet jaušams arī līdzīgais Baltijas valstīs, cilvēkos, ielās. 



Grāmatas šai laikā mazāk lasītas, neviena no vāka līdz vākam izlasīta literāra darba. 
Tomēr, kaut kas izlasīts tika. Vieglas uzvedības romāniņš. Laiena Moriartija "Hipnotizētājas mīlas stāsts". Par attiecību peripetijām. Jo, pavisam noteikti, ir svarīgi lasīt bagātinošu saturu, tomēr tas neatspoguļo visu ikdienas dzīves daudzveidību. Tāpēc laiku pa laikam esmu lapojusi gan fantastikas/fantāzijas darbus, gan detektīvromānus, gan arī nelielus attiecību stāstus. Šī dažādība reizēm palīdz saprast, ka argumenti par kaut ko arī var būt visdažādākie, ka taisnības mēdz atšķirties, gadās, katram sava, savstarpēji nesalīdzināmi, līdzās pastāvoši. 



svētdiena, 2018. gada 12. augusts

Brauciens, pastaiga un grāmata

Braucienos, kas kādreiz ir bijuši, kuros nav paņemta līdzi grāmata, lai mazāk somas jānes un rokas brīvākas, tomēr kaut kas ir pietrūcis. Tāpēc secinājums izdarīts. Ir vajadzīga grāmata līdzi, bez tās brauciena ceļavējš nav tas, noskaņojums nav tik iedvesmas pilns. Grāmata dod iespēju izvēlēties kādā brīdī vienkārši ieiet intīmākā pasaulē, neizkliedēties tik ļoti uz ārējiem faktoriem. Un tas ir nepieciešams. Jo vienmēr ir fons. Bet grāmatā esam viens pret vienu. Lasītājs un grāmata.

Andžela Naneti "Mans vectēvs bija ķiršu koks" ir sirsnīgs stāsts par pilsētas dzīvi un lauku dzīvi, ģimenes dzīvi un apkārtējās sabiedrības atstātajiem nospiedumiem uz bērnu un pieaugušajiem. Par to, cik ļoti var piešķirt citu vērtību norisēm, kurām veltīts vairāk laika, domu, izdomas. Un arī par to, ka ikvienā ģimenē var būt savas krīzes, strīdi, aiziešanas un atkalatnākšanas, vai arī pavisam aiziešanas, ar kurām pakāpeniski, ar laiku, rast iespēju sadzīvot.

Un dienas bija pilnas iespaidu.
Saule, lauki, lietus, krusa, atkal saule.
Tomāti, gurķi no siltumnīcas.
Tāds kā vairāk iekšējs miers.

trešdiena, 2018. gada 8. augusts

Kāds pēclietus piektdienas vakars

Lietus savā ziņā asociējas ar grāmatām.
Nodošanos iekštelpu pasākumam - lasīšanai.
Dažkārt arī ārtelpā.
Taču kopumā, lietus - brīži, kad piestāt, pieturēt skrējienu, mazliet "Stop", un tad tā mierīgi...






Džons Streleckis "Kafejnīca Kāpēc"



Džons Streleckis "Kafejnīca Kāpēc".
Neliela grāmatiņa, kas mazliet kā karuselis.
Veicina pārdomas. Arī iebildumus. Tomēr - pārdomas.

"Vai esi kādreiz redzējis kādu, kurš, darot to, ko citi, piepilda pats savas Dzīves Jēgu?" (53.lpp.)

"Kā tas nākas, ka mēs teju vai visu sev atvēlēto laiku tērējam tam, lai gatavotos darīt to, ko gribam. Kāpēc mēs to nedarām tūlīt, uz līdzenas vietas?" (69.lpp.)

"Vissarežģītākais ir spert pirmo soli - apjēgt, ka tikai mēs paši varam izlemt, kas dzīvē sniedz piepildījumu. Neviens cits mums to nevar iegalvot." (78.lpp.)


Daži jautājumi:

Ko Tev/man patīk darīt?
Cik bieži Tu/es to dari/u?
Lasīt, pastaigāties, sportot, zīmēt, rakstīt, gleznot, fotografēt, adīt, veidot origami, izšūt, braukt ar velo, peldēt, doties izbraucienos, ceļot?
Ko tieši Tev/man patīk darīt, nevis tāpēc, ka to dara varbūt draugi vai radinieki, nevis tāpēc, ka tas skaitās forši, ka TV to rāda, bet tāpēc, ka tieši pašai patīk?
Jo ir ļoti iedvesmojoši, interesanti, patīkami savureiz pakomunicēt ar laimīgu, piepildītu cilvēku, vai ne?
Patīkami, ja sarunbiedrs dažubrīd it kā staro.
Bet, vai Tu/es starojam? Kā ar Tevi/mani pašu?